Úvod do vizualizace a představivosti PDF Tisk Email
Napsal uživatel Mirek   

Všechny popsané části i kapitoly jsou mnou vyzkoušené. Většinu jich budu psát pod  vedením své  Duchovní rady, abych něco nepřeskočil. Pokud se vám nebude dařit některá část, lze  přejít k další,  ale je nutno se k této vrátit. Než opustíte jeden velký okruh (Např. 1. Drobné  předměty …), je  třeba mít ho prošlý a pokud možno i prožitý. Tam, kde si nejste jisti, se musíte  vracet a  pokusit se zlepšovat. Uvnitř každého okruhu se lze pohybovat libovolně na přeskáčku,  ale pokud např. kostku nevidím,  nemohu ji uchopit. Pokud s tím někdo má problémy, pak je možné, že má blok, který  lze odstranit  po vzájemné dohodě. Nejlepší je to osobní konzultací. Cvičení není třeba provádět  před počítačem,  lze jej dělat kdekoliv, až budete v tom zběhlí, pak se jedná o vteřiny, které jsou  pro vás  úžasným prožitkem.

 

Postupem kurzu budu stručnější, neboť na mnoho věcí již nebude třeba upozorňovat  (pokud bude třeba vytvořit postavu, pak nebudu řešit zda muž či žena, zda vlasy a nohy atd.  Prostě by ta postava měla mít svůj základ. Pokud ne, pak to přímo řeknu.) Dále budeme pracovat s  vůní, "sluchem", pocity atd. Až to budete umět, naprosto přirozeně byste si měli  všechny představy  o tyto vjemy obohacovat. Pokud svou duchovní pracovní pomůcku časem uvedete do  stádia deodorační  kostky na záchod - budiž vám přáno.

 

 

V průběhu kurzu budu oslovovat čtenáře v jednotném čísle a budu mu i tykat, takže  se omlouvám  těm, kterým by to mohlo činit potíže, ale budeme se setkávat častěji při osobních  představách.  Při práci bych doporučoval na počátku mít klidné prostředí, které zaručí, že  nebudete rušeni.  Později budete  schopni během vteřin modelovat ohromné množství věcí a obrazů a nebude k tomu  potřeba ani klid.  Cestou z práce budete schopni modelovat a přitom kontrolovat, kudy jdete. Při jízdě  autem  doporučuji při vizualizaci sedět jinde než na místě řidiče. Mnozí účastníci nehody  by váš dobrý  důvod nemuseli pochopit.

 

 Prosím, abyste omluvili, že tuto školu vizualizace nebudu provázet žádnými doprovodnými  obrázky. Trochu mne to mrzí, ale základ je neovlivnit nikoho v ničem. Není problém  vše rozhýbat a  ilustrovat každý krok, ale každý z vás má své vnitřní cítění a tímto způsobem bych  ho  zbytečně měnil.

 

Takže vzhůru do toho a nezapomeňte na to, že se jedná o přípravu na ohromné "dobrodružství" - na prohlédnutí do duchovního světa.

 

Proč se naučit ovládat představivost?

K čemu by to bylo?

 

 Tento kurz má za úkol vytrénovat lidskou "představivost" do té míry, aby dokázal při  duchovní  práci pracovat i na poli vizuálních vjemů. Nelze však jednoznačně říci, že každý z  nás je toho  schopen. Naopak. Jako lidi jsme různí, tak i vnímání máme různé. Někdo vidí, někdo  slyší,  někdo vnímá, cítí nebo prostě "jen" tuší. Je spoustu možností, ale je dokázáno, že  tréninkem  se z talentu stává mistr. Jiná cesta nevede.

 

 Jednou se mě na sezení ptal jeden člověk: "K čemu to vlastně je dobré?". Tuto  techniku práce  můžeme používat například pro předávání energie, provádět takto duchovní "operace"  (funguje  to a pod správným vedením lze opravdu dělat zázraky), a nebo se prostě uchýlit do příjemného prostředí a relaxovat. Já se takovýmto způsobem setkávám se svou Duchovní radou (ne vždy) a informace či své otázky hodnotím i třeba dle jejich výrazu, nebo si vizuálně připravím práci a pak vidím, kolik jí je ještě třeba udělat. O tom však později.

 

 Jedním z hlavních důvodů, proč umět vizualizace, je podstata skloubení duchovní a hmotné existence. Při modelování hmotné podstaty vždy začínáme na hladině energetické. Trochu to řeknu lidštěji. Pokud chci něčeho dosáhnout, musím mít svůj sen. Tento sen se musí určitou dobu utvářet, jakoby posilovat energií a pokud pro to i něco uděláte, pak není důvod k jeho naplnění. Velmi důležitou je ale právě ta prvotní část - část vizualizace. Tedy vytvoření obrazu, který by měl vypadat tak, jak bychom chtěli, aby vypadala budoucí realita.

 

Je třeba  upozornit, že by stálo mnoho a mnoho úsilí, pokud byste měli plnit sny, které jsou  mimo vaši duchovní cestu. Ale o tom již píši jinde.

 

Jedno z možných použití jsem praktikoval na své princezně, která pro klidné spaní se již od svých  čtyř let začala setkávat s motýlky, kteří jí byly dlouho velmi přívětivými společníky.

 

Tak, a teď  tedy pojďme trénovat.

 
Duchovní spojení