Útržky ze života II. PDF Tisk Email
Napsal uživatel Mirek   
Když nevíš co říci, řekni, co nechceš a máš půl hotovo!!
Toto je nejenom způsob komunikace, ale i způsob jak nalézt správný směr žití. Při komunikaci je velký dar říci všem kolem, co bychom nechtěli. Pomůžeme všem najít správnou cestu k nám, případně se vyhnout nepříjemnostem. Na víc mnohdy zjistíte, že nalezení správného tématu k rozhovoru stojí v klidu na základech toho, co bychom nechtěli. Pokud však toto téma je pro Vás hledáním způsobu života, pak vězte, že nikdy nebudeme přesněji znát svou cestu než právě díky zjištění co nechceme.

Strach o někoho je nevíra v něj!
Tato pravda je (byť možná tomu tak na první pohled není) vyjádřením jednoduchého hledání vztahu k druhým. Pokud máme o někoho strach, pak to znamená, že vytváříme kolem něj všechny možné informační a energetické vztahy, které mu mohou nakonec ublížit. Vytvářením negativního cítění formou strachu je velmi blízké negativnímu přání. Na víc je to takové naše vnitřní přesvědčení, že ten člověk tu danou situaci není schopen zvládnout a "určitě" se mu může něco stát. V jakékoliv situaci má člověk na duchovní úrovni vždy na výběr a my tedy nemůžeme předsuzovat, že se rozhodne špatně. Mnohdy se rozhodne opravdu jinak, než bychom si přáli, ale kdo rozhodne, zda je to rozhodnutí pro něj a jeho budoucí cestu chybné???

Není důležité, co se stalo, ale jak se k tomu postavíme!
Rok 2006 je právě tím obdobím, které je definováno jako rok zkoušek. Znamená to, že nemusíme vše řešit, ale že musíme ukázat, zda se k problému umíme nějak postavit. Je to stejné, jako u maturity. Tam se komise zeptá na nějakou otázku a pokud mají pocit, že jste obeznámeni s tématem, pak přejdou na jinou otázku či úkol. Pokud však budete váhat či mít "okno", pak se zkoušející jistě rádi pozastaví. No a v životě to není nijak odlišné. Rok 2006 je tím rokem, kde pokud jste se něco pořádně nenaučili, pak to pocítíte. Ale nebojte, jsou to jenom zkoušky, vše dopadne více než dobře!!!

Co měsíc budeme dělat, to již budeme potřebovat.
Toto je nejsnazší způsob, jak si vytvořit nějaký návyk a to i v případě, že nejsme systematičtí. Měsíc je doba, kdy si tělo je schopno navyknout na pravidelný režim. Zkuste se celý týden usmívat a uvidíte, že budete usměvaví i v sobě a že Vám to potom bude moc chybět.

Nesnaž se zjistit, čím jsi, ale stát se tím, čím chceš být.
Je jednodušší se chovat podle toho, jak chceme, než podle toho, jací jsme. Mnoho lidí se pomocí hraného optimismu stalo pravými optimisty, mnoho lidí se pomocí svého postoje stali opravdu jinými lidmi. Zjistěte si, kým chcete být, rozhodněte se a pak pro to něco udělejte. Byla by vyložená ztráta času, kdyby jste zjišťovali kým jste a přitom jste byli na špatné cestě, ne??

Čím více se něčemu bráníš, tím skutečnějším to činíš.
Je to to samé, jako "Odříkaného chleba největší krajíc". Tato pravda nás staví do světla zkoušek a otázek: "Proč si to nepřejeme? Co tím ztratíme?" A co uděláme svým dětem, pokud se něčeho strašně bojí? Ukážeme jim, že není třeba se něčeho bát. A jak to udělají duchovní bytosti? Ukáží nám, že se není čeho bát. Jak to ukáží? Prostě nám to dají ochutnat. Ukrojí nám pořádně velký krajíc toho problému, kterému se bráníme a který nechceme zažít. Nebojte se tedy, nezaříkejte se, srovnejte se s danou situací tak, aby vám jí nikdo nemusel předkládat na zkoušku.
 
Duchovní spojení