Kdy se modlitby plní? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Mirek   
Nerad bych zde řešil otázku, co to vlastně modlitba je a jak silná pokora musí být, aby byla úspěšná. Chtěl bych se na tento problém podívat trochu jinak. Spíše z pohledu duchovních bytostí na příkladu rodiny. Děti své rodiče berou velice vážně a tak jim také předkládají své prosby ("Tatínku, prosím tě, ....",) či žádosti (" Potřeboval bych ..."). Pokud se jedná o hračky je náš přístup jiný, než při žádosti o věci, které potřebují třeba do školy. Rodiče tedy zváží svá pro a proti a pak rozhodnou. V případě, že se jedná o prospěšnou věc pro jeho vývoj, pak většinou rodiče rozhodují kladně.

Stejné je to i s duchovními bytostmi. Pokud si přejeme věci, které jsou v souladu s naší vybranou životní cestou a je na to správný čas (svou partnerku opravdu většinou potkáte, až nebudete ve školce), pak není důvod, aby se Vám toto přání nesplnilo.

Z pohledu člověka je však mnoho přání a okolností, jejichž nesplnění jse vymyká zdravému rozumu. Například uzdravení nějakého člověka, mír, finanční pomoc potřebným atd. Zde bych rád upozornil na důležitost globálního pohledu a i ohledu na ostatní bytosti, kterých se přání týká (uzdravení člověka nemusí být přínosem ani pro Vás, ani pro něj; finanční pomoc by mohla sebrat směr potřebného vývoje atd.) Důvodů na misce vah může být mnoho! Musíme to pochopit. Dospělí se mnohdy chovají v těchto případech velmi zaujatě až nepřátelsky a nechápou, že nesplněné přání může být pro jejich dobro. Dětem taky nelze dát spoustu bonbónů, protože by se pokazila jejich cesta (otylost, zkažené zuby ...) a proto vysvětlujeme a jsme neoblomní. Jak to ale mají s námi těžké duchovní bytosti, když se nesnažíme je slyšet, pouze na ně mluvíme a nevidíme důvody, proč je naše přání nesmyslné.

Druhým důležitým aspektem je síla, vytrvalost a touha, které příslušné přání podpírají. Někdy jsem slyšel výstižnou větu, která i v našem případě ukazuje, jak to mezi lidmi funguje:

"Bůh slyší všechny modlitby,
ne všechny jsou však správné
a když chce ty správné vyplnit, pak už kolikrát není komu!"

Mnohdy se totiž jedná o přání, která jsou krátkodobá, kdy jejich původce od nich velmi lehce upustí, najednou to není pro něj důležité a nedůležité věci přeci není třeba řešit. Za nějakou dobu člověk pochopí, že pokud by se mu to přání splnilo, pak by se mu mohlo stát překážkou, nebo by nebyl tam kde je. Například si přejeme mít peníze, abychom nemuseli nic dělat, ale pak bychom nemohli jít do práce a nepotkali bychom naší budoucí partnerku, mnohdy to nejlepší, co nás v životě na naší cestě potkalo!

POZOR! Jedno upozornění pro ty, kteří si nemyslí o svém partnerovi jen to dobré, spíše naopak. Je dobře vědět, že to co si o svém partnerovi myslíte vy, to si může myslet i on o Vás - na to pozor!!! Važte si ho, aby si vážil on Vás. Většinou díky společnému soužití jsou vzájemné energie natolik propojeny, že i vzájemný vztah je sdílen a to jak fyzicky, tak i psychicky a vaše myšlenky jsou partnerem zachycovány na energetické úrovni. Mnohdy proto někdo něco tuší, aniž by měl k tomu nějaký důvod.  

Ale zpět k modlitbám. Proto je třeba oslovení definovat tak, aby nebylo pochyb, že víme co chceme a proč to chceme. Zároveň vložme duchovní bytosti do rukou sílu rozhodnutí větou:

" ... pokud je to v souladu s mojí či Boží cestou!!!"

Zdá se to někomu alibistické? Vzpomeňte na dítě a rodiče, někdo to musí vidět z větší výšky.
 
Duchovní spojení