Je Bůh spravedlivý? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Mirek   
Bůh nemá lidské vlastnosti.

Spravedlnost, kterou hledáme například u Boha mnohdy ani nenacházíme u sebe. Naše jednání je ovlivněno spoustou faktorů, ale od Boha očekáváme, že nebude ovlivněn nikým a ničím jiným, než námi. Je to ale tak správné? Pokud se podíváme na cestu zpět, pak mnoho správných věcí se rodí těžce, mnohdy v slzách. Pokud bychom si měli tenkráte vybrat, pak bychom si tuto cestu nevybrali, pokud bychom si měli vybrat dnes, tak bychom již neměnili. Vždy záleží na výsledku.

Co tedy od Boha vlastně chceme? Jak poznáme, že naše cesta je v sounáležitosti s Božími představami? Jak poznáme, že se opravdu nejedná o cestu, kterou jsme si před narozením vybrali sami a na níž se máme naučit některé z vlastností či zažít nějakou zkušenost?

Moje filozofie (která čerpá i z jiných, než osobních poznatků) mi napovídá, že velká většina cest je nám předurčena námi samotnými !(naší duší chcete-li). Vybrali jsme si partnery a okolnosti, rodiče i hlavní přátele, vše jakoby nalajnované, ale nějak do toho vstupuje i naše ego a to je ten důvod, proč ne vžy je to lehké. Někdy děláme věci, jakoby "proti srsti". Pak se divíme, že nic nevychází a prosíme Boha, aby to napravil. Ale položili jste si někdy otázku, zda to je vůbec ta Vaše správná cesta?

Vím, je mnoho životních tragédií a situací, které prostě jako by nejdou pochopit. Ale co když zrovna my jsme jejich strůjci? Nezažijeme-li ústrk, nepoznáme výsluní, bez nenávisti není láska ...

Bůh není stařeček, který je pomstychtivý, který kouká na zlosyny špatně a pošle je do pekla. Toto peklo z de stačí. Proč by měl být tento náš Otec ještě na nás zlý? On vždy schválí cestu, kterou jsme si vybrali a vždy nás na ní podrží, abychom neupadli. A pokud se Vám tato cesta nelíbí? Vyberte jinou - jste lidé a ti mají stále právo veta.
 
Duchovní spojení