Duchovní podzim ??? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Mirek   
A tak tu máme avizovaný podzim. Nemyslím ten kalendářní, ten asi zaskočil všechny kolem nás. Léto je opravdu spíše přechodem jara do podzimu s pár dny záchvěvu teplého počasí. Já teď spíše mluvím o podzimu v lidských duších. Jsme velmi složité bytosti, které mnohdy chápou informace kolem sebe, ale nějak utíkají vzájemné vazby mezi nimi. Mnohdy se ptáme s tím, že nějak neslyšíme, či hůře - mnohdy odpověď ani slyšet nechceme.

Teď nastalo trochu zvláštní období, kdy se jakoby něco dělo a nic se přitom neděje. Rosteme, klesáme? Těžko říci. Každý si nese to své "trápení" sám na svých bedrech.

V tomto období to má asi nejlehčí ten zapřisáhlý materialista, který nevidí a neslyší. Z mnoha pramenů a lidí kolem sebe (nemyslím tím klienty, ale spolupracovníky) se dozvídám o postupně zvedající se nervozitě, "nevyrovnanosti", touze změnit něco ve svém životě, snaze najít něco nového a vymazat to staré, již přežité. Vnímám touhu po změně. Vnímám citlivé jednání na necitlivá témata a naopak necitlivá jednání na témata citlivá. Kolem nás teď najednou probíhají změny. Mnozí jdou do změn po hlavě, mnozí se drží zuby nehty svých "dogmat" a pravd, aby se nepropadli níže.

Jsme lidé, jsme krásné duše, které pracují na svém vývoji, na cestě rozvoje ke konečnému cíli splynutí s Bohem. Jak dlouho to bude trvat, to nikdo nevíme, ale již tato cesta dává svým vysokým a ušlechtilým cílem příslib vítězství. Proto se nebojte a měňte. Polemizujte sami se sebou. Vystupte ze svého teplého místečka a udělejte něco pro sebe či pro druhé. Nebojte se toho, že Vás to strhne zpět.

Krok provedený v dobré víře s dobrými úmysly je vždy krokem kladným!

Netrapte se! Vaše nejistota kam dál, Váš elán do nového kroku či do nové etapy nemusí být vždy provedeny okamžitě. Pracujeme mnozí s Láskou (chtěl bych věřit, že všichni, byť mnohé zištné důvody některých "duchovních" lidí tomu nenasvědčují), tak proč bychom neměli možnost se na ony vlny položit a nechat se v klidu unášet až do chvíle rozhodnutí?

Proč se nutit do kroků, proč cítit netrpělivost? To je informace o tom, že něco máme změnit. To NENÍ informace o tom, že HNED!!!! Prostě pomalu nastává čas a je třeba s tím něco udělat. Najít cestu, způsob, jiné místo či změnu toho, co právě děláme. Někdy stačí se rozhlédnout a hned víme kam jít, někdy to trvá, než nalezneme to pravé a musíme si projít martýriem tápání a duševní "bolesti". Ve chvíli, kdy si však uvědomíme, proč se nám něco děje (např. ona netrpělivost, nervozita, snaha od všeho utéci apod.) tak se vše uklidní a pokud to opět neodhodíme a aktivně na tom pracujeme, pak se naše duše zklidní a pomůže nám aktivně sama při vyhledávání.

Nebojme se změn a kroků, které je třeba učinit. Někdy malíři stačí pracovat s jiným materiálem. Někdy duchovnímu člověku stačí pracovat s jiným zdrojem informací. Někdy zastánci ortodoxní víry stačí vnímat, zvažovat a respektovat a neodsuzovat i názory jiné. Někdy je možné ke svým schopnostem přidat něco dalšího.

Cest k vyrovnání je mnoho! Stačí se jenom rozhlédnout, porozumět, pochopit a hlavně milovat bez nutnosti odsouzení či opovržení. Neodsuzujte jinou cestu jenom pro to, že jí neznáte, nebo není souběžná s tou Vaší. Možná je to právě ten krok stranou, který musíte učinit, aby Vaše cesta byla bohatší, silnější a zářivější.
 
Duchovní spojení